Použití gravatar obrázku jako favicon

V dnešním návodu se podíváme na to, jak nastavit favicon podle obrázku, který používáte jako gravatar. Nejprve troška teorie a vysvětlení pojmů gravatar a favicon.

Favicon

Favicon je ve zkratce malý obrázek, který se zobrazuje v liště s okny v prohlížeči a usnadňuje tak uživatelovi orientaci mezi otevřenými okny stránek např:

 

Gravatar

Gravatar je služba, kterou by měl mít každý uživatel WordPressu. Gravatar umožňuje, aby se v komentářích zobrazovala Vaše fotka nebo avatar, který si zvolíte. Můžete si jej zaregistrovat na stránkách Gravatar.com.

 

Kód:

Kód opět vkládáme do souboru general-template.php , který naleznete ve složce wp-includes, takže cesta k němu může vypadat například: mojedomena/wp-includes/general-template.php. Kód můžeme umístit třeba na konec dokumentu.

Po uložení a obnovení stránky budete mít favicon u webu stejný, jako je Váš gravatar, který používáte v emailu jako admin.

Wladass (12 Posts)

Jsem pisálek, kterého baví psát o doménách a WordPressu. Vlastním jedinečný projekt Monitoruju.net a Geek fórum. Píšu články pro Mujwp.cz a pro Wladass.cz. Můžete mě sledovat na Twitteru, Facebooku a Google+


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *